Run BTS!
4. rész – 30 másodperces kapu [30초 게이트]
Információk a részről:
Megjelent: 2015. szeptember 15.Időtartam: 10:50
Helyszín: uszoda
Elérhetőség: Weverse
Magyar felirat: van (A feliratoknál keressétek e "Fansubs" feliratot, és azon belül tudjátok kiválasztani a magyart.)
Elérhetőség: Weverse
Magyar felirat: van (A feliratoknál keressétek e "Fansubs" feliratot, és azon belül tudjátok kiválasztani a magyart.)
A Run BTS 4. részében a BTS tagjai ismét egymással versenyeztek - ezúttal három versenyszámban mérték össze egymással a tudásukat, melyek teljesítésére (játékonként) 30 másodperc állt a rendelkezésükre. Akiknek nem sikerül teljesíteniük a feladatot, büntetésként meg kell inniuk egy pohár fokhagymalevet.
1. forduló - Jengázás egy kis csavarral
Játékleírás: A produkciós csapat felállított egy Jenga-tornyot egy szivacson, ami a víz tetején lebeg. A versenyzők feladata, hogy 30 másodperc alatt elmozdítsanak két darabot evőpálcikával, anélkül, hogy ledöntenék a tornyot.
Versenyzők sorrendje: RM, Jimin, SUGA, Jin, V, Jung Kook, j-hope.
Eredmény: Jin és V ledöntötték a tornyot, amikor megpróbálták elmozdítani az egyik elemét. j-hope is a vesztesek között végzett ebben a fordulóban, de ő már akkor ledöntötte a tornyot, amikor beugrott a medencébe.
A vesztesek közül ennél a feladatnál csak V ivott fokhagymalevet.
2. forduló: Papírdaru origami - egy kis csavarral.
Játékleírás: Az első feladatból ismert szivacs ezúttal is visszatér, hogy megnehezítse a fiúk feladatát: a versenyzőknek végig kell sétálniuk a víz tetején lebegő szivacson a rajta elhelyezett székig, amin már tökéletesen hajtogatott papírdaruk találhatók, majd 30 másodperc alatt szét kell hajtaniuk egyet anélkül, hogy a papírt elszakítanák.
Vesztesek: SUGA, Jin és j-hope
3. forduló - Kóla-bomba
Játékleírás: A vízen lebegő szivacson a kis asztalkához kell menni, amin két palack várja a versenyzőket. A feladat, hogy a teli üvegből az üresbe öntsék át a kólát.
A feladatot nehezítette, hogy RM és V a háttérben felrázta a kólás üvegeket.
Vesztes: SUGA, Jung Kook, Jin, j-hope
A rész nyertese: Jimin.
A 4. rész kulturális vonatkozásai
Evőpálcika
Dél-Koreában - akárcsak a közeli szomszédjaiban - az evőpálcika használata mindennapos, és több olyan hagyomány és etikett szabály is létezik, amelyek az evőpálcikák használatához kapcsolódnak, és bár nem annyira szigorúak, mint Kínában vagy Japánban, fontosak a társas étkezéseknél.
Az evőpálcika és a kanál:
- Koreában az étkezésnél két eszközt használnak: evőpálcikát és kanalat. A kanál inkább a levesekhez és rizs fogyasztásához szükséges, míg evőpálcikát a mellékfogások, húsok, halak és zöldségek fogyasztásához használnak.
Pálcikák elhelyezése a tányéron:
- Az evőpálcikákat nem illik a tálakban vagy a rizses tálban hagyni. Az egyik legfontosabb szabály az, hogy a pálcikákat nem szabad függőlegesen a rizsbe szúrni, mivel ez a halottak tiszteletére tett szertartásokat idézi, és rossz előjelnek számít. Ez a szokás hasonló a japán hagyományhoz, ahol szintén tabu, hogy a pálcikákat a rizsbe szúrják. A leghelyesebb, ha az evőpálcikákat egy pálcikatartóra vagy pálcikaalátétre helyezed, ha nem használod őket. Ha nincs ilyen tartó, akkor a pálcikákat a tányér szélére kell tenni, a pálcikák hegye legyen távol az ételtől. A pálcikák keresztbe helyezése az asztalon udvariatlanságnak számít, és a szertartásos étkezéseken nem elfogadott. Ez a gesztus zűrzavart vagy rossz szerencsét jelképezhet.
Pálcikák használata:
- A pálcikákkal nem szabad mutogatni. Továbbá, ha másokkal étkezünk, nem illik a pálcikákat az ételbe dugni, miközben beszélgetünk, vagy az étkezés közben elterelni a figyelmet.
Összességében tehát Koreában fontos, hogy tiszteletteljesen és udvariasan helyezd el az evőpálcikákat, és mindig ügyelj arra, hogy elkerüld az olyan gesztusokat, amelyek a temetési szertartásokhoz vagy a halottakhoz kapcsolódnak. Ha nem használod őket, a legjobb, ha a pálcikákat egy tartóba helyezed, vagy a tányér szélére, hogy mindenképpen tiszteletteljes módon kezeld őket.
Papírdaru
A második fordulóban a papírdaruké volt a főszerep, melyekhez hagyomány is kötődik Dél-Koreában. A 100 papírdaru (백조, "baekjo") hagyománya Koreában, valamint Japánban is létezik.
A papírdaru története:
- Az egyik legismertebb történet, amely a papírdaruhoz kapcsolódik, a japán Sadako Sasaki története. A fiatal lány a második világháború utáni hiroshimai atombomba-robbanás következtében leukémiás lett. A történet szerint Sadako a kórházi ágyán fekve hallotta, hogy ha valaki 1000 papírdarut hajtogat, akkor teljesülhet a kívánsága, így ő elkezdte hajtogatni őket, hogy meggyógyuljon. Bár nem sikerült elérnie az 1000 darabot, a története és a papírdaruk a békét, a reményt és a világ jobbá tételét jelképezik.
Koreai hagyomány:
100, mint szimbólum
- Míg a japán hagyomány szerint 1000 papírdarura, addig a koreai kultúrában 100 papírdarura van szükség a kívánsághoz. A koreaiak számára a 100 a teljesség és a nagyság szimbóluma. Az ilyen számok gyakran pozitív jelentéseket hordoznak, mivel az emberek úgy tekintenek rájuk, mint olyan számokra, amelyek a bőség, siker és végzet beteljesülése felé vezetnek. A 100-as szám tehát erőteljes szimbolikát képvisel, amely a kívánságok beteljesülésére és a pozitív dolgok megvalósulására utal. A koreai hagyományban a 100, mint szám, gyakran jelképezi a hosszú életet, békét és szerencsét. A koreai kultúrában nagyon gyakran hallani a "백세시대" (baegse sidae) kifejezést, ami szó szerint „100 éves korszakot” jelent, és a hosszú és boldog életre utal.
- A koreaiak szeretnek szimbolikus számokat használni különböző szertartásokhoz, ajándékokhoz és ünnepekhez.
Papírdaru
- Koreában a papírdaru készítése egyfajta szimbolikus cselekedet, amely a békét, jó szerencsét vagy kívánságokat fejezi ki.
- Mivel a koreai kultúrában a 100 szimbolizálja a teljességet, így a 100 papírdaru hajtogatása befejezett ciklust és egy fontos kívánság megvalósulását jelképezi. A hagyomány szerint, ha valaki képes 100 papírdarut hajtogatni, akkor a kívánsága teljesülhet, és egyben az elkötelezettséget, a kitartást és a reményt is szimbolizálja.
- Koreában gyakran hajtogatott papírdarut ajándékoznak egymásnak a különböző ünnepek alkalmával. A papírdaru ajándékozása mély szimbolikus jelentéssel bír, és sok esetben a szerencse, boldogság, hosszú élet és jó kívánságok kifejezésére szolgál. Ha valaki papírdarut ad ajándékba, azzal azt kívánja, hogy az illető életében pozitív dolgok történjenek, és hogy a kívánságai valóra váljanak.
- Ezért például egy házasságkötés alkalmával ajándékozhatnak papírdarut, hogy boldogságot és harmóniát kívánjanak az új párnak.
- Gyakran adják idősebbeknek születésnapjuk alkalmából, mint egy jelképes kívánságot a hosszú és boldog életre.
- Sokszor ajándékoznak papírdarut olyan eseményeken, amelyek a jólétet, kívánságok teljesülését és a személyes növekedést szimbolizálják, például munkahelyi előléptetések, iskolai végzettség elérése vagy más fontos mérföldkövek alkalmával.
- Ajándékcsomagok, kártyák és díszdobozok népszerű kísérője is.
- Az új év kezdetén, vagy más ünnepeken is népszerű lehet papírdarut ajándékozni, hogy a következő év szerencsét és jólétet hozzon.
0 Hozzászólás